Rodzaje lawet

W chwili gdy zostaje zepsuty samochód, znienacka brakuje nam materiału opałowego, ukazują się kłopoty z dotransportowaniem do obiektu, bądź w najmniej oczekiwanej minutce niszczy nam się opona, wtenczas na każdorazowe kłopoty, jakie spotykają automobilistów, najkorzystniejsza jest różnego typu laweta. Wspomniana laweta to zwyczajnie mówiąc, duża przyczepa, której użytek jest bezwzględnie niesamowicie bogate. Laweta prawdopodobnie może usłużyć jako platforma w samochodzie wyjątkowo do tego stworzonym lub przypuszczalnie może być odłączną elemtem doczepionym do samochodu. Pod aspektem technicznym prawdopodobnie możemy odróżnić następujące gatunki lawet. Pierwszym z nich są rampy naładunkowe zainstalowane na zawsze na podwoziu pojazdu, wówczas służą do transportowanie samochodów personalskich bądź dostawczych.

Inny typ lawety to rampy załadunkowe paru piętrowe, służą do translokowania paru wehikułów osobowych albo towarowych na tej samej platformie. Dość modnymi lawetami są także powierzchnie dostawcze z wyciągiem, zwykle wykorzystywane przez odsiecz komunikacyjną do umieszczenia aut z uszkodzonym zawieszeniem, przykładowo aut zepsutych w rezultacie wypadku.

Na krajowych drogach często przypuszczalnie można zaobserwować również lawety w formie rampy na przyczepce, stosuje się ją do ciągnięcia aut pasażerskich bądź transportowych. Taki rodzaj lawety może być przeprowadzany przez większość pojazdów jednakowo z polskimi prawami manewru komunikacyjnego.