Laubzega jako jeden ze rozwiązań krojenia płyt

Za fundamentalne akcesorium do cięcia płyt dnianopochodnych uznaje się wyrzynarkę. Aczkolwiek wyrzynarką nie wyłącznie przypuszczalnie można użytkować do obcinania tafli z drewna, lecz także z sprężystego metalu oraz materiału. Z pomocą laubzegi prawdopodobnie można wykroić proste prążki rozkrojenia, a też wstęgi przecięcia o niesystematycznym kształcie na dowód w formie krzywizn czy również wężyków. Z pomocą nadmienionego narzędzia można wyciąć również w kształcie elipsy, czworoboczne jak też kampanijne otwory.

Z przekonaniem przypuszczalnie można powiedzieć, że laubzega jest niesamowitym narzędziem nie jedynie do wycinania tafli, aczkolwiek szczególnie jest nieodzownym narzędziem w wszelakim zakładzie hobbysty. Jest paręnaście norm podczas obcinania sklejek z asystą wyrzynarki. Pierwszoplanowa reguła dotyczy odpowiedniego ulokowania laubzegi. W związku z powyższym, podczas wycinania długa płoza wyrzynarki powinna być uciśnięta do skrawanej tafli. Ważne jest, ażeby podczas cięcia tafli, laubzega nie wpadła w jakiekolwiek drżenia, ponieważ prawdopodobnie może to sprawić przepołowienie klinga. Jeśli będziemy chcieli obcinać sklejki względnie sztywne, wtenczas powinno się ustawić na wyrzynarce jak najmniejszy bieg, jedynie z niemocną wartkością odsuwu brzeszczotu prawdopodobnie można wyciąć wymarzony zarys.

Tymczasem im materiał jest elastyczniejszy, tym bieg musi być mocniejszy. Sterując wyrzynarkę, nie powinno się nadmiernie uwijać raczej postarać się sukcesywnie ciąć sklejkę w równoczesnej wartkości. Przy specjalistycznym cięciu płyt z drzewa zaleca się stosować wysokiej klasy cyrkiel.