Dla kogo rehabilitacja?

Rehabilitacja stanowi formę wsparcia dla person dotkniętych inwalidztwem bądź kalectwem psychicznym.

W zależności od niedyspozycji, istnieją rozmaite warianty rehabilitacji, podkreślić możne, neurologiczne, dotyczące chorób serca i układu krążenia, ogólnoustrojowe, na oddziałach stacjonarnych, jak też w sytuacjach zabiegowych. Jeżeli pragniemy skorzystać z rewalidacji nieodpłatnej, wówczas trzeba udać się do internisty, który wyda skierowanie do specjalisty funkcjonującego w zakresie kontraktu z NFZ.

Niekiedy są takie przypadki, w jakich rewalidacja jest jedynie osiągalna w mieszkaniu. Lecz nie należy niczego się obawiać, ponieważ większość fachowców proponuje się z pomocą oraz bez kłopotu dociera do mieszkania chorego. Zwykle rewalidacja w siedlisku wykonywana jest w sprawie niedomagań szkieletu osiowego jak też w chwili gdy poziom dolegliwości bywa na tyle ograniczający, że pacjent samorządnie w jakikolwiek sposób nie może dobrnąć do agentury ozdrawiania, lub szpitala.

Zabiegi ozdrawiające urzeczywistniane bywają w lokalu zarazem w okolicznościach stałych jak a także zabiegowych. Wśród zabiegów fizjoterapeutycznych pomocnych w ozdrawianiu kręgosłupa podkreśla się, kinezyterapię, różnorodny masaż, ultranowoczesne elektrolecznictwo, uleczanie polem elektromagnetycznym, najnowszej generacji hydroterapię oraz rewolucyjną balneoterapię.